Okul Müdürünün Mesajı

Değerli Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Atatürk’ün Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni izlemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin kılavuzluğunu kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar.” sözünden yola çıkarak, ülkemize ve insanlığa yapılacak en büyük katkının bilimin ışığında, nitelikli eğitimle nitelikli nesiller yetiştirmek olduğuna içtenlikle inanan bir eğitimci olarak görevimi büyük bir titizlik ve gururla yürütmekteyim.

Öğrenci, çalışan ve velilerimiz için bilgi ve deneyimimle “nitelikli eğitimde mükemmellik” hedefimizle örtüşen, ayrıcalıklı bir eğitim ekosistemi yaratmak için kurucu okul müdürü olarak buradayım. Tuzkaya Eğitim Kurumları olarak Türkiye’de ve dünyada vizyon sahibi öğrenciler yetiştirmek için kapılarımızı açtık. Öğrencilerimizin düşünsel, fiziksel, sosyal ve kültürel düzeyde nitelikli gelişimlerini sağlamak, onlara 21. yüzyıl standartlarında bir yaşam ve öğrenme ortamı sunmak, potansiyellerini doğru bir şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz.

Tarihçe

Özel Tuzkaya Anadolu Lisesi, Çankaya ilçesi Mutlukent Mahallesi Ümitköy 8. Cadde üzerinde yer almaktadır. Ankara’nın her yerinden rahatlıkla ulaşılabilen lokasyon avantajına sahiptir. 2000 metrekarelik kapalı alanı ve 1000 metrekarelik okul bahçesi ile öğrencilerin tüm ihtiyacını karşılayabilecek fiziksel donanıma sahiptir.

Sınıflarımız 16-18 kişiliktir. Bilime ve sanata verdiğimiz önem, uygulamalı eğitim modeline olan inancımız nedeniyle fen ve teknoloji laboratuvarı, dil uygulama derslikleri, görsel sanatlar ve müzik atölyesi hazırlanmış ve öğrencilerimize sunulmuştur. Çağdaş bir nesil, okuyabilen, okuduğunu anlayabilen gençlerle kurulur. Okul kütüphanemiz bu amaçla kurulmuştur. Okulumuz, spor etkinlikleri dışında resmi törenlerin, özel günlerin ve kutlamaların yapılabildiği salon ve açık alana sahiptir.

Ankara’da kurulan kurumumuz, önceleri dershane olarak,2019’dan itibaren de Özel Anadolu Lisesi ve beceri atölyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kurucu kadromuzun deneyimli öğretmen ve eğitmenlerden oluşması en önemli farkımızdır. Almanca ve İngilizce eğitim modellerimizle, öğrencilerimize küresel rekabette eşit fırsatlar sunmayı amaçlamaktayız.
2020 yılı itibarı ile kurumsallaşma çalışmalarına başlayan kurumumuz, kalite ve modern yönetim tekniklerini uygulamada öncü olmayı hedeflemektedir.
Altmışın üzerinde öğretmenden oluşan eğitim kadromuz, kuruluşumuzdan bu yana yetiştirdiğimiz ve yaşama armağan ettiğimiz öğrencilerimiz en büyük gururumuz.

Fiziki Şartlar

Anadolu Lisesi yerleşkemizde 1 adet kütüphane ve atölye,1 adet seminer ve sınav salonu,1 adet sanat atölyesi, kapalı spor salonu ve 1 adet saha (basketbol, voleybol, futbol vb..) bir adet mescit ve öğrencilerimizin MEB mevzuatı ve standartlarına uygun beslenebileceği kantin ve yemekhane bulunmaktadır.

Özel öğretim kursu yerleşkemizde 8 adet sınıf,1 adet seminer ve sınav salonu, bireysel çalışma alanları, öğrencilerimizin MEB mevzuatı ve standartlarına uygun öğrencilerimizin beslenebileceği 1 adet yemekhane ve kantin bulunmaktadır.

Ortaokullar için hazırladığımız kurs ve beceri atölyesi yerleşkemizde 16 adet sınıf 1 adet sınav ve seminer salonu, beceri atölyeleri, bireysel çalışma alanları, öğrencilerimizin MEB mevzuatı ve standartlarına uygun beslenebileceği 1 adet kantin bulunmaktadır.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, geçici eğitim politikalarından etkilenmeden, Atatürkçü, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip bir kurum kimliğini yaşatmak ve sürdürmek.
Bilimsel düşünen, özgüven ve özsaygısı yüksek, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak.
Sorunlara çözüm üreten, barışçıl, aydın, ileri görüşlü ve bilimsel yönü gelişmiş, akademik birikimlerinin yanında sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif becerileri gelişmiş olan, Türkçe, Almanca, İngilizce dillerini yaşamında etkin biçimde kullanan dünya vatandaşları yetiştirmek.
Eğitim ve öğrenimi içselleştirmiş, öğrencilerin eğitim ve öğretim potansiyellerini en üst düzeye çıkarmayı ve yetkinliklerini geliştirmeyi ilke edinen bir eğitim kadrosuyla çalışmak.
Kurumumuzun varoluş amacına değer katan çalışanlarımızla ve öğrencilerimizle kurumsal aidiyet kültürünü geliştirmek.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, her öğrencinin potansiyelini keşfetmesine ve geliştirmesine yardımcı olacak bir eğitim ortamı sağlamak ve bunu yaparken öğrencilerimizin akademik başarıları kadar kişisel gelişimlerini de gerçekleştirmektir. Onlara sadece bir konuda değil, hayatları boyunca kullanacakları becerileri de öğreterek kendilerine güvenen, yüksek ve sorumlu dünya vatandaşları yetiştirerek, toplumumuzun geleceğine olumlu bir katkıda bulunmaktır.

Değerler

Tuzkaya Eğitim Kurumları, samimi, dürüst, saygın, ilkelerinden ödün vermeyen, insanı öncelikleyen bir eğitim-öğretim kurumudur.
Tuzkaya, tüm çalışanların ve öğrencilerimizin adil ve etik bir eğitim-öğretim ortamı, hak ettiğine ve en yüksek onur ve saygı ile davranılması gerektiğine inanır.
Tuzkaya Eğitim Kurumları, dünya çapında yolsuzlukla mücadele yasalarına uyar.