Entegre “OKUL + KURS” Eğitim Modeli

Tuzkaya Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerimizin Üniversite sınavlarında başarıya ulaşmalarını sağlamak için geliştirdiğimiz müfredata entegre Okul+Kurs sistemi, Anadolu Lisemizde uygulanmakta olup, öğrencilerimizin akademik gelişimlerinde karşılaşabilecekleri sorunları önceden tespit etmeyi amaçlamaktadır. Entegre Kurs sistemimizin temel amacı eğitim müfredatında eksik kalan ve öğrencilerimizin sorun yaşadığı konuların üzerinde durulmasını sağlamaktır.


- Öğrencilerimiz, lise müfredatını kapsayan ve sınavlara yönelik hazırlanmış ders programlarını takip ederler. Derslerimiz, alanında uzman ve deneyimli kadromuz tarafından verilir.Öğrencilerimizin konu eksikliklerini gidermeleri ve soru çözme becerilerini geliştirmelerine entegre kurs programımızın hedefleri arasındadır.


- Öğrencilerimiz, okul ile entegre ve öğrencilerin bireysel öğretim ihtiyaçlarını hedefleyerek hazırlanan  kurs programı dahilinde dilerlerse evlerinde kendi çalışmalarını gerçekleştirebilirler. Okulumuzda, öğrencilerimize günlük çalışma planları sunulmaktadır. Bu planlar, öğrencilerin derslerde işledikleri konuları pekiştirmelerini ve sınavlarda karşılaşabilecekleri soru tiplerini tanımalarını sağlamaktadır. Bu sayede hem okulda hem de evde zamanlarını en verimli şekilde kullanmayı ve sınavlara doğru şekilde hazırlanmayı da öğrenmektedirler


Tuzkaya Eğitim Kurumları olarak, en önemli gayemiz öğrencilerimizin hayallerindeki üniversitelere girebilmeleri için onlara ihtiyaçları olan eğitimi sağlamak ve kariyerlerinde karşılaşabilecekleri sorunları fark edebilme imkanı sunmaktır.